Borsada parası olanlar dikkat! Takas için bugün son gün

Borsadaki hisselerini Kurban Bayramı öncesi nakit paraya çevirmek isteyen yatırımcılar için belirlenen son işlem günü bugün olarak belirlendi.

EKONOMİ 12.06.2024, 12:42 12.06.2024, 18:04 Şeyda Gül
Borsada parası olanlar dikkat! Takas için bugün son gün

Borsa İstanbul'daki işlemler, Kurban Bayramı tatiline girecek. İşlemlerin takas tarihlerinde değişikliğe gidildi. Buna göre, Borsa İstanbul'da Perşembe günü yapılan işlemlerin takası bayram sonrası 20 Haziran Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Bugün son gün

Kurban Bayramı tatili öncesinde parasını nakit almak isteyen yatırımcılar, en son bugün işlem yapabilecek. Borsa İstanbul Pay Piyasalarında işlemlerin takası "T+2"de işlem yapılan günden 2 gün sonra gerçekleşmektedir. Bu nedenle bugün borsa kapanmadan talimat veren yatırımcıların tahsilat ve ödemesi Cuma günü yapılacak.

Yarın işlem yapanlar, 20 Haziran’a kadar bekleyecek

Yarın yani Perşembe günü işlem yapan yatırımcının tahsilat ve ödemeleri ise 7 gün sonra hesaplarına aktarılacak. Buna göre bugün işlem saatinin ardından işlem yapan yatırımcılar, nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 20 Haziran Perşembe gününe kadar bekleyecek.

Bu hafta cuma günü işlem yapan yatırımcılar ise söz konusu işlemlerin nakit gerçekleşmesi için 21 Haziran Cuma gününü beklemek zorunda kalacak.

Yorumlar (0)