Bitcoin fırladı, son 18 ayın zirvesi görüldü!

Bitcoin (BTC), bazı spekülasyonların da etkisiyle 36 bin 990 bin dolara yükseldi. Son 24 saatte yüzde 3,20 değer kazanan BTC'ye talep arttı. Piyasanın yeşillenmesi, kripto yatırımcılarını heyecanlandırdı. Bitcoin, geçen yılın mayıs ayından beri gördüğü en yüksek seviyeye geldi."

EKONOMİ 09.11.2023, 15:54 Hakan Öksüz
Bitcoin fırladı, son 18 ayın zirvesi görüldü!

Kripto piyasasının amiral gemisi Bitcoin (BTC), hızlı bir atakla 36 bin 990 bin dolara yükseldikten sonra 36 bin 800 dolar civarına çekildi. Dün 35 bin 100 dolar bandında seyreden BTC, son 24 saatte yüzde 3,20'lik artış göstermiş oldu. Coinmarketcap adlı analiz şirketi, kripto piyasasının değerinin 1 trilyon 380 milyar doları geçtiğini bildirdi.

Spekülasyon, yükselişi getirdi

Finans sektörünün öncü isimlerinin kripto yatırımı yapmak istediğine ilişkin spekülasyonlar, Bitcoin fiyatını zıplattı. 37 bin dolar bandına gelen Bitcoin, geçen yılın mayıs ayından beri gördüğü en yüksek seviyeye geldi. BTC, Kasım 2021'de 68 bin 990 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

"SEC, Bitcoin spot ETF'sini onaylayacak" iddiası

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son yıllarda gözünü kripto piyasasına dikti. Kripto piyasasının regüle edilmesi gerektiğini savunan SEC'in, "borsa yatırım fonu" olan Bitcoin spot ETF'sini onaylayacağına dair spekülasyonlar, fiyatın şişmesine yol açtı. Söz konusu spekülasyonun gerçeğe dönüşmesi, BTC'nin geleneksel finans sistemi tarafından daha çok kabul görmesi anlamına gelecek.

Yorumlar (0)