Benzine bu gece indirim geliyor

Bir süredir sabit tutulan benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren indirim geliyor. 

EKONOMİ 16.11.2022, 10:29 16.11.2022, 17:32
Benzine bu gece indirim geliyor

2022 yılı içerisinde defalarca kez zamlanan benzinin litresine bu gece yarısından itibaren 77 kuruşluk indirim uygulanacak. Yeni indirim müjdesi, akaryakıt fiyatlarından dert yanan araç sahiplerinin cebini bir nebze de olsa rahatlatacak. 

Motorinde bir değişiklik beklenmiyor

24 Şubat’ta başlayan Rusya-Ukrayna savaşının ilk haftalarında brent petrol fiyatlarında sert dalgalanmalar yaşandı. Bu durum, tüm dünyadaki akaryakıt fiyatlarını olumsuz etkiledi. Bu süreçte Türkiye’de dolar kurunun da yükselişine devam etmesi, araç sahiplerinin akaryakıt sorununu daha da büyüttü. Akaryakıt fiyatları, dolar ve brent petroldeki hareketliliğe paralel olarak güncellenmeye devam ediyor. Vatandaşlar tarafından özellikle benzin ve motorinin litre fiyatındaki hareketlilik yakından takip ediliyor. Bu gece yarısı benzine uygulanacak indirimin aksine, motorinin litre fiyatında ise herhangi bir değişiklik beklenmiyor. 

Benzinin litresi 22 liranın altına düşecek

İstanbul’da bugün benzinin litre fiyatı 22,70 liradan satılıyor. Bu geceden itibaren pompaya yansıyacak olan 77 kuruşluk indirim sonrası megakentte benzinin litre fiyatı 21,93 liraya kadar gerileyecek. Motorinin litresi İstanbul’da şu an 24,79 liradan pompaya yansıtılıyor. 

Yorumlar (0)