Bayram ikramiyeleri bugün yatıyor: Memur emeklilerine "çifte ödeme" müjdesi

Ramazan Bayramı, emekli maaşı ve aylık alanlara erken geldi. Milyonlarca Bağ-Kur emeklisi, yaşlı ve engelli maaşı sahipleri ile işsizlik sigortası ödeneği alanlar ücretlerini bugün alabilecek. Memur emeklileri ise hem mayıs ayı maaşlarını hem de bayram ikramiyelerini birlikte alacak.

EKONOMİ 29.04.2022, 08:23 Başak Çetin
Bayram ikramiyeleri bugün yatıyor: Memur emeklilerine "çifte ödeme" müjdesi

Milyonlarca emeklinin dört gözle beklediği bayram ikramiyesi ödemeleri başladı. Dün başlayan ödemelerde ilk olarak işçi emeklilerinin hesaplarına 1100'er Türk lirası yatırıldı. Memur ve Bağ-Kur emeklilerinin bayram ikramiyeleri ise bugün yatırılacak. 

Memur emeklilerine çifte müjde

Yetkili kurumlardan yapılan açıklamaya göre memur emeklileri, mayıs maaşları ile bayram ikramiyelerini bugün aynı anda alabilecek. Engelli ve yaşlı aylıkları da bugün yatıyor

Devletten yaşlılık aylığı ve engelli maaşı alanlar ve işsizlik sigortası kapsamında ödeme alanlar da aylıklarını bugün alacak.

Ödemeler için iki farklı yol bulunuyor

Emekli maaşı, ikramiye ve aylıklar vatandaşların IBAN'ları üzerinden ilgili bankalara yatırılıyor. Ancak IBAN bilgileri devlet sistemlerinde bulunmayan kişilerin ödemeleri PTT üzerinden yapılacak.

Yorumlar (0)
13
hafif yağmur