Batı'yı üzecek 'İslami finans' açıklaması

İslami finans ile ilgili açıklama yapan Moody’s, İslami finansın, BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) ülkelerinde hızlı büyüme kaydetmesinin beklendiğini bildirdi.

EKONOMİ 15.08.2019, 19:00 Hülya İlgin
Batı'yı üzecek 'İslami finans' açıklaması

Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Moody’s'den yapılan açıklamada, BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) ülkelerinde gelecek 5 yıl boyunca İslami finans ve bankacılığın dikkate değer bir büyüme göstermesinin beklendiği bildirildi.

Moody's'den yapılan açıklamada, bölge ülke hükümetlerinin de İslami finansın gelişimini desteklemek için gerekli yasal altyapı düzenlemelerini gerçekleştirdiğine dikkat çekildi.

Uluslararası kredi derecelendirme şirketi Moody’s'den yapılan açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Moody’s Analisti Svetlana Pavlova, "Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Özbekistan, İslami finans bankacılığındaki büyümede öncü olacak. Bu ülkelerde büyük bir Müslüman nüfus mevcut. Hükümetler de İslami finansın büyümesi için daha iyi bir yasal altyapının sağlanması konusunda kararlılık gösteriyor." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
hafif yağmur