Bakan Yanık, “aile odaklı” sosyal hizmeti anlattı: Hesaplara 963 milyon TL yatırıyoruz 

Bakan Derya Yanık, engelli ve bakıma muhtaç kişilerin ailelerine kişi başı 1797 TL olmak üzere toplamda 963 milyon 172 bin TL yardım yaptıklarını açıkladı. 

EKONOMİ 17.10.2021, 14:37 Başak Çetin
Bakan Yanık, “aile odaklı” sosyal hizmeti anlattı: Hesaplara 963 milyon TL yatırıyoruz 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, yazılı bir açıklama yaptı. Engelli ve bakıma ihtiyaç duyan kişilerin ailelerine yapılan yardımları aktaran Yanık, “Bu kişilerin aileleri yanında maddi yönden desteklenmesi en önemli hedefimiz.” cümlesi ile birlikte mali yardımın kişi başı 1797 lira 97 kuruş olduğunu belirtti. Ayda 952 milyon TL ödeme yapılıyor 

Derya Yanık’ın ifadelerine göre bakıma ihtiyacı olan ve engelli durumdaki kişilerin aileleri için her ay 952 milyon 924 bin TL yardım yapılıyor. “Aile odaklı sosyal hizmet vizyonumuz kapsamında engelli vatandaşlara yönelik politikalarımızı geliştiriyoruz. Yaşamlarını tek başına sürdüremeyen kişiler için kurumlarımızda bakım hizmeti de sunuyoruz. Aileleri yanında kalan vatandaşlarımız için ise gündüz bakım hizmeti veriyoruz.” ifadelerini kullanan Yanık, hali hazırda 530 bin kişiye “Evde Bakım Yardımı” yapıldığını aktardı. 

Derya Yanık, “Ödemelerimizin tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim.” diyerek basın açıklamasını sonlandırdı. 

Yorumlar (0)
9
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur