Bakan Uraloğlu duyurdu: Trenlerde öğretmenlere özel indirim

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle yaptığı açıklamada 24-30 Kasım tarihleri arasında öğretmenlere yüzde 50 indirim uygulanacağını duyurdu.

EKONOMİ 21.11.2023, 14:38 Şeyda Gül
Bakan Uraloğlu duyurdu: Trenlerde öğretmenlere özel indirim

Öğretmenlerimizin haklarının ödenemeyeceğini belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Öğretmenler Günü Haftasında kıymetli öğretmenlere hediye vermek istediklerini duyurdu. Yıl boyunca TCDD Taşımacılık tarafından öğretmenlere tüm tren seyahatlerinde normalde yüzde 15 oranında indirim yapıldığını hatırlatan Bakan Uraloğlu, 24-30 Kasım tarihleri arasında da YHT ile anahat trenlerde öğretmenlerimize bu indirim oranı yüzde 50 olarak uygulanacağının müjdesini verdi.

Özel okullardaki öğretmenleri de kapsıyor

Bu uygulamadan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı veya Bakanlık tarafından onaylanmış her derece ve türdeki resmi ve özel okullarda halen çalışan müdür ve müdür yardımcıları dahil tüm öğretmenleri kapsadığını belirten Bakan Uraloğlu, “Uygulama ve araştırma merkezleri dahil tüm yükseköğretim kuruluşlarında çalışan öğretim elemanları ve Türk uyruklu olup yabancı ülkelerde çalışan öğretmenler faydalanacak” şeklinde konuştu.

İndirimden yararlanmak isteyen öğretmenlerin, uygulamadan faydalanabilmek için öğretmen kimlik kartlarının ibraz edilmesi yeterli olacak.

Yorumlar (0)