Bakan Uraloğlu duyurdu: Beş dakikaya inecek

Abdulkadir Uraloğlu, Kilyos-Sarıyer Tüneli'nin yapım faaliyetlerini 2026 senesinde bitirme amacıyla yedi gün 24 saat aralıksız bir şekilde sürdürdüklerinin altını çizerek, "Kilyos-Sarıyer Tüneli'nin hayata geçmesiyle İstanbul'daki imar yolları baypas edilecek ve Sarıyer'e ulaşım süresi beş dakikaya değin inecek. Bu da çok önemli ölçüde vakitten ve yakıttan tasarruf sağlayacak." ifadesini kullandı.

EKONOMİ 04.11.2023, 18:54 topcu
Bakan Uraloğlu duyurdu: Beş dakikaya inecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Kilyos-Sarıyer Tüneli şantiyesinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında, tünelin inşasına 2022 senesinde başlandığını anımsattı."İstanbul Havaalanı'na ulaşım da kolaylaşacak"

Uraloğlu, Kilsyon-Sarıyer Tüneli'nin yapım faaliyetlerini 2026 senesinde bitirme amacıyla yedi gün 24 saat aralıksız bir şekilde sürdürdüklerine dikkat çekerek, şu sözleri sarf etti:

"Proje bittiğinde, Sarıyer, Maslak ve Levent gibi iş yerlerinin ve yoğun nüfusun olduğu alanların Kuzey Marmara Otoyolu'na ve kentin kuzeyindeki, Demirciköy, Gümüşdere, Kilyos, Uskumruköy ve Zekeriyaköy gibi yerleşimlere bağlantısı kolay bir şekilde sağlanmış olacak. Aynı şekilde kentin kuzeyindeki yerleşim bölgelerinde ikamet eden nüfusun da şehir merkezlerine ulaşımı bir hayli kolaylaşacak. Şu anki durumda, Kuzey Marmara Otoyolu üzerindeki Uskumruköy Kavşağı'ndan çıkan ve bu bölgede ikamet edenlerin Uskumruköy, Zekeriyaköy gibi yerleşim bölgelerindeki düşük standartlı şehir içi yolları kullanarak Sarıyer'e ulaşmaları ortalama yarım saat sürüyor. Kilyos-Sarıyer Tüneli'nin hayata geçmesiyle İstanbul'daki imar yolları baypas edilecek ve Sarıyer'e ulaşım süresi beş dakikaya değin inecek. Bu da çok önemli ölçüde vakitten ve yakıttan tasarruf sağlayacak. Ayrıca, Beşiktaş, Levent, Maslak gibi kentin en canlı finans ve iş merkezleri, Çayırbaşı-Sarıyer Tüneli ve hemen sonrasında Kilyos-Sarıyer Tüneli aracılığıyla direkt Kuzey Marmara Otoyolu'na bağlanabilecek. Dünyanın en büyük havaalanlarından biri olan İstanbul Havaalanı'na ulaşımları da kolaylaşacak."

Yorumlar (0)