Bakan Pekcan: Ticaret sicilleri MERSİS’ten görüntülenebilecek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, MERSİS üzerine yeni gelen sistemle birlikte artık ticaret sicil belgelerinin de elektronik ortamdan alınabileceğini açıkladı. 

EKONOMİ 12.04.2021, 15:56 13.04.2021, 09:23 Başak Çetin
Bakan Pekcan: Ticaret sicilleri MERSİS’ten görüntülenebilecek

Ticaret Bakanı Pekcan, Merkezzi Sicil Kayıt Sistemi’ne yeni bir hizmetin daha geldiğini duyurdu. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile haberi duyuran Pekcan, e-işlemlerin genişletildiğini ve bu sayede fiziki olarak merkezlere başvurma zorunluluğunun ortadan kalktığını ifade etti.

238 müdürlük, MERSİS’te hizmete başladıTOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) ve Ticaret Bakanlığı iş birliğiyle hazırlanan MERSİS üzerinden artık “ticaret sicil belgesi” alınabileceğini de belirten Bakan Pekcan, 5 Nisan 2021 tarihi itibarıyla ülke genelinde 238 ticaret sicil müdürlüğünün sistemlerini elektronik ortama açtığını aktardı.

Pekcan, ayrıca, konkordato ve iflas belgesi, durum belgesi, merkezi nasıl belgesi gibi sicil belgelerinin de MERSİS üzerinden alınabileceğini; bu sayede “ticarette dijitalleşme” adımlarının hızla atıldığını duyurdu. 

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu