Bakan Nebati: Tarım ve gıda fiyatlarını mercek altına aldık

Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Toplantı kapsamında, tarım ve gıda ürünlerinin yurt içi ve yurt dışı fiyatlarına yönelik son dönemdeki gelişmeleri detaylı bir şekilde mercek altına aldık” dedi. 

EKONOMİ 14.09.2022, 10:14 15.09.2022, 11:04 Murathan Yıldırım
Bakan Nebati: Tarım ve gıda fiyatlarını mercek altına aldık

Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi Toplantısı, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında yapıldı. Toplantıya Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve komite üyeleri katıldı. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, “Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi olarak toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantımıza Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişci, Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş ve komite üyelerimiz katıldı. Toplantı kapsamında, tarım ve gıda ürünlerinin yurt içi ve yurt dışı fiyatlarına yönelik son dönemdeki gelişmeleri detaylı bir şekilde mercek altına aldık” ifadelerini kullandı. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan da açıklama geldi

Toplantı sonrası bir açıklama da Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık’tan yapılan açıklamada, “Gerçekleştirilen toplantıda komite üyeleri, geçmiş toplantılarda alınan kararlar çerçevesinde elde edilen kazanımlar hakkında bilgilendirilmiştir. Bunun yanı sıra tarım ve gıda ürünlerinin yurt içi ve yurt dışı fiyatları ve arzına yönelik son dönemdeki gelişmeler de değerlendirilmiştir. Küresel çapta yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen, komite toplantılarında alınan kararların hayata geçirilmesiyle, Türkiye’de temel gıda ürünlerindeki arz güvenliğinin sağlandığı vurgulanmıştır. Önümüzdeki süreçte de gerekli tüm tedbirlerin güçlü bir koordinasyon içinde alınacağı ve gıdaya erişim güvenliğinin sürdürüleceği kaydedilmiştir” denildi. 

Yorumlar (0)
18
açık