Bakan Nebati duyurdu: Yeni destek paketi geliyor

Nureddin Nebati, KOBİ'lerin finansman gereksinimlerini en uygun biçimde desteklemek maksadıyla istihdam, ihracat ve üretimi önceleyen Türkiye Ekonomi Modeli'ne uyumlu olan, Hazine Destekli Kefalet Paketi faaliyeti yürüttüklerini açıkladı.

EKONOMİ 06.09.2022, 22:38 07.09.2022, 12:02 Koray
Bakan Nebati duyurdu: Yeni destek paketi geliyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, KOBİ'lerin finansman gereksinimlerini en uygun biçimde desteklemek maksadıyla istihdam, ihracat ve üretimi önceleyen Türkiye Ekonomi Modeli'ne uyumlu olan, Hazine Destekli Kefalet Paketi faaliyeti yürüttüklerini duyurdu.

"Destek paketleri finansman ihtiyaçlarını karşıladı"

Bakan Nebati, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımda, Türkiye Ekonomi Modeli çerçevesinde bugüne değin uygulamaya geçirdikleri destek paketlerinin, teminat eksikliği olan işletmelerin finansman gereksinimlerini karşılaması konusunda önemli bir işlev gördüğünü belirtti.

"Detaylar yakında paylaşılacak"

Bakan Nebati, yeni pakete dair şunları kaydetti:

"Gelinen son aşamada, teminat eksikliği yaşamakta olan KOBİ’lerimizin finansman gereksinimlerini en uygun biçimde desteklemek maksadıyla istihdam, ihracat ve üretimi önceleyen Türkiye Ekonomi Modeli ile uyumlu bir şekilde, yeni bir Hazine Destekli Kefalet Paketi faaliyeti yürütüyoruz. Söz konusu paket, ekonomimizin lokomotifi KOBİ’lerimizi odağa alan bir mantaliteyle kurgulanmakta olup, teknik faaliyetlerin tamamlanmasının ardından hazırlanan paketin kullanım şartları ve diğer bütün detayları kamuoyuna sunulacaktır."

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu