Bakan müjdeyi duyurdu: 11 bin 455 sözleşmeli personel alınacak

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 11 bin 455 sözleşmeli personel alacaklarını duyurdu.

EKONOMİ 24.08.2023, 11:39 Şeyda Gül
Bakan müjdeyi duyurdu: 11 bin 455 sözleşmeli personel alınacak

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, iş arayanlara müjdeli haberi duyurdu. Bakanlık merkez ve taşra teşkilat birimlerinde istihdam edilmek üzere 11 bin 455 sözleşmeli personel alınacağını duyuran Bakan Bak, istihdamın 4 bin 138 destek personeli, 3 bin 622 koruma ve güvenlik görevlisi, 3 bin 295 büro personeli, 400 de psikolog olarak yapılacağını belirtti.

Başvurular 28 Ağustos’ta başlıyor

Paylaşımında başvuruların önümüzdeki hafta başlayacağını belirten Bakan Bak, başvuru yapmak isteyen büro personeli, psikolog ve destek personeli için başvuru tarihinin 28 Ağustos - 1 Eylül olduğunu kaydetti. Koruma ve güvenlik görevlisi ile destek personeli (bakım-onarım) için ise başvuru tarihlerinin 28 Ağustos - 6 Eylül olduğu bilgisine yer verildi.

Adaylar nereden başvuru yapabilecek?

Adaylar başvurularını alımların Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından e-Devlet üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ailemiz büyüyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Osman Aşkın Bak, Türkiye'nin dört bir yanında tesis yapıldığını belirtti. Hem gençler hem de sporcular için en iyi hizmeti sunmaya devam ettiklerini belirten Bakan Bak, “Bu amaçla bakanlığımızda istihdam edilmek üzere toplamda 11 bin 455 yeni personel alımı gerçekleştireceğiz. Gençlik ve Spor Bakanlığı ailemiz büyüyor. Aramıza katılacak yeni çalışma arkadaşlarımızla daha da güçleneceğiz, şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)