Bakan Işıkhan'dan memur zammı açıklaması: Yarın Meclis'e geliyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yaptığı açıklamada en düşük memur maaşını 22 bin TL'ye çıkartacak, memur ve emekliye refah payı verilmesini öngören kanun teklifinin üzerinde çalıştıklarını söyledi. Buna göre, kanun teklifinin yarın TBMM Başkanlığı'na sunulması öngörülüyor.

EKONOMİ 04.07.2023, 17:44 Şeyda Gül
Bakan Işıkhan'dan memur zammı açıklaması: Yarın Meclis'e geliyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Memur maaşlarıyla ilgili düzenlemeye yönelik düzenlemenin üzerinde çalıştıklarını söyleyen Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarının takip edilmesi gerektiğini belirtti.

Çok kapsamlı düşünülüyor

Meclis tatile girmeden yasal düzenlemenin gündeme gelip gelmeyeceğiyle ilgili soruya yanıt veren Bakan Işıkhan, çalışıldığını ve yoğun bir mesai harcandığını aktardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği gibi Meclis tatile girmeden önce yasal düzenleme üzerinde çalışıldığını vurgulayan Bakan Işıkhan, “Bazı değişkenleri de dikkate almak lazım. Çok kapsamlı düşünülüyor. Kimsenin mağdur olmaması, çalışanlarımızın refahının artırılması bizim için önemli” ifadesini kullandı.

Önceliğimiz refah ve yaşam kalitesini artırmak

Düzenlemeye yönelik çalışmanın son durumuna ilişkin konuşan Bakan Işıkhan, çalışmaları sürdürdüklerini belirtti. Çalışma hayatının tek boyutu olmadığının altını çizen Bakan Işıkhan, asgari ücreti bitirdiklerini ve işveren ile çalışanları mutlu etmeye çalıştıklarını dile getirdi. Bakan Işıkhan, “Refah ve yaşam kalitesini arttırmak önceliğimiz” diye konuştu.

Teklif yarın Meclis'e sunulacak

En düşük memur maaşını 22 bin TL’ye çıkartacak, memur ve emekliye refah payı verilmesini öngören teklifin yarın Meclis Başkanlığı'na sunulması bekleniyor. Teklifi AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler açıklayacak.

Verilen sözler yerine getirilecek

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, yarın açıklanacak enflasyon verileri ile rakamın netleşeceğini söyledi. Akbaşoğlu, “Enflasyon farkını ve refah farkını da gözetecek şekildeki düzenlemelerimizle verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz” dedi.

Yorumlar (0)