Bakan Göktaş duyurdu: Türkiye Aile Destek Programı kapsamında 4 milyar TL destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamındaki ödemelerin hesaplara yatırıldığını duyurdu. Göktaş, bu ay ihtiyaç sahibi hanelere toplamda 4 milyar TL destek sağladıklarını belirtti. Göktaş’ın yapılan yardımlara ilişkin açıklamasında detaylar…

EKONOMİ 11.07.2024, 13:11 Melina Ay
Bakan Göktaş duyurdu: Türkiye Aile Destek Programı kapsamında 4 milyar TL destek

Bakan Göktaş, yaptığı açıklamada, “Türkiye Aile Destek Programı çerçevesinde bu ay ihtiyaç sahiplerine yapılan toplam ödeme 4 milyar TL oldu. Bu ödemelerle birlikte program kapsamında bugüne kadar hanelere 88,2 milyar TL destek sağladık” dedi.

“Geniş bir kitleye ulaştırıyoruz”

Bakan Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı’nın düzenli sosyal yardım alan haneler dışında, sadece gelir kriterine göre desteklenen haneleri de kapsadığını belirtti. Göktaş, “Sosyal yardımları geniş bir kitleye ulaştırarak vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu ay ihtiyaç sahibi hanelere yapılan 4 milyar TL’lik ödemeyi hesaplarına yatırdık” ifadelerini kullandı.

“Sosyal yardım programlarını etkin bir şekilde uyguluyoruz”

Göktaş, bakanlık olarak sosyal yardım programlarının etkinliğini artırma amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. "Gelişen hayat şartlarını dikkate alarak sosyal yardım hizmetlerimizi daha etkili bir şekilde sunuyoruz. Eşit ve adil hizmet anlayışımızla tüm vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)