Bakan Bilgin müjdeyi verdi: Mayısta tamamlanacak

Vedat Bilgin, “Kamu çalışanlarının 3600 ek gösterge meselesi, önümüzdeki ay içinde bitireceğimiz çalışmalardan yalnızca bir tanesi." dedi.

EKONOMİ 26.04.2022, 21:46 Koray
Bakan Bilgin müjdeyi verdi: Mayısta tamamlanacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, bir dizi programa iştirak etmek üzere Gümüşhane’ye geldi. İlk etapta Torul ilçesini ziyarette bulunan Bakan Bilgin, Haziran 2017 tarihinde Tunceli'de PKK tarafından şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın babaevini ziyaret etti. Bahse konu ziyaretin ardından kent merkezine doğru hareket eden Bilgin, MHP ve AK Parti teşkilatlarını ve son olarak da Gümüşhane Belediyesi’ni ziyarette bulundu. Bilgin, Gümüşhane İl Özel İdaresi’nde organize edilen iftar programına iştirak etti. Burada çalışanlarla birlikte iftar yapan Bilgin, yemeğin ardından gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.“Mayıs ayı içinde tamamlanacak"

3600 ek göstergeye ilişkin açıklamalar yapan Bilgin, “Enflasyona karşı koruyacak olan yeni çalışmalarımız var. İlerleyen günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın daha geniş kapsamlı bir şekilde bu hususu kamuoyuyla paylaşacağını ifade etmek istiyorum. Tüm çalışanlarımız bilsin ki Türkiye devleti bir sosyal hukuk devletidir ve sizleri muhakkak korur. Kamu çalışanlarının 3600 ek gösterge meselesi, önümüzdeki ay içinde bitireceğimiz çalışmalardan yalnızca bir tanesi. Onu da geniş kapsamlı bir şekilde masaya yatırdık. Çalışmalarımızı mayıs ayı içinde tamamlayacağız ve kamuoyuyla paylaşacağız. Çalışanlarımız emin olsunlar, devlet onları asla unutmadı. Enflasyonun sebep olduğu tahribatı ortadan kaldıracak olan çalışmalarımızı peyderpey milletimizle paylaşacağız." sözlerini sarf etti. 

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu