Ankara'da eczanelerin çalışma saatleri değişti

Ankara ve Kırıkkale'de eczanelerin çalışma saatlerinde düzenlemeye gidildi.

EKONOMİ 31.03.2020, 14:55
Ankara'da eczanelerin çalışma saatleri değişti

Ankara Eczacı Odası Yönetim Kurulundan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İl Sağlık Müdürlüğümüz ile alınan karar gereği, eczanelerimiz 31 Mart 2020 tarihi itibarıyla cumartesi günleri de dahil, 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet verecek."

Ankara Eczacı Odası Yönetim Kurulu tarafından, başkentte ve Kırıkkale'de eczanelerin çalışma saatlerinin yarından geçerli olmak üzere Covid-19 (yeni tip koronavirüs) salgını geçene kadar cumartesi günleri de dahil 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet vereceği açıklandı.

Ankara Eczacı Odasının internet sitesinden yapılan açıklamada, Covid-19 (yeni tip koronavirüs) pandemisi nedeniyle iş yükü artan ve yüksek risk grubunda bulunan eczacıların ve yardımcı personelin çalışma saatlerinin esnetilmesi için bir süredir Ankara İl Sağlık Müdürlüğü nezdinde yürütülen çalışmaların sonuçlandığı kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ankara ve Kırıkkale illerimizdeki eczane çalışma saatleri, salgın tehlikesi geçene kadar geçici süreyle değiştirilmiştir. İl Sağlık Müdürlüğümüz ile alınan karar gereği, eczanelerimiz 31 Mart 2020 tarihi itibarıyla cumartesi günleri dahil 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet vereceklerdir. Tüm meslektaşlarımıza duyurulur."

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu