Alman hükümetinden Bitcoin atağı! Kriptoda hareketli günler

Bitcoin'de (BTC) son günlerde volatilite arttı. Almanya hükümetinin elindeki BTC varlıklarından 16 bin 309 adedini borsalara gönderdiği, satılan miktar nedeniyle hareketliliğin arttığı kaydedildi.

EKONOMİ 09.07.2024, 01:05 Hakan Öksüz
Alman hükümetinden Bitcoin atağı! Kriptoda hareketli günler

Kripto piyasası hareketli günler geçiriyor. Önceki günlerde gelen veri akışı nedeniyle yüzde 8'den fazla değer kaybeden Bitcoin (BTC), 63 bin dolar bandına kadar indikten sonra buradan tepki aldı. 58 bin dolara kadar çıkan BTC, yeniden kafasını aşağı çevirerek 56 bin dolar seviyesine geriledi.

900 milyon dolarlık BTC transferi

Almanya hükümetine ait kripto cüzdanlarındaki Bitcoin varlıklarının borsalara aktarıldığı, yapılan satışlar nedeniyle kripto piyasasında satış baskısının oluştuğu belirtiliyor. 

Alman hükümetine ait BTC sayısı, bir ay içinde 50 binden 23 bin 788'e indi. Edinilen bilgilere göre bugün yaklaşık 900 milyon dolar değerinde Bitcoin varlık transferi yapıldı. Bu BTC'ler, piyasa yapıcılar üzerinden satılmaya başlandı.

Borsalara 16 bin 309 Bitcoin yollandı

"Arkham" adlı blockchain veri platformunun aktardığı bilgilere göre Bitcoin cüzdanlarından Coinbase, Kraken ve Bitstamp gibi kripto borsaları ile Cumberland ve Flow Traders benzeri piyasa yapıcılarına ciddi miktarda BTC gönderildi. Bu borsa ve piyasa yapıcılara 16 bin 309 Bitcoin'in yollandığı kaydedildi. 

Yorumlar (0)