Albayrak'tan swap açıklaması: Daha etkin bir süreç yürütülecek!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Katar ile yaptığı 15 milyar dolarlık swap anlaşmasına ilişkin, "Yeni dönemde Türkiye olarak ticaret hacmi ve yerel paralarla swap noktasında çok daha etkin yürüteceğimiz bir süreç olacak." dedi. 

EKONOMİ 20.05.2020, 16:24
Albayrak'tan swap açıklaması: Daha etkin bir süreç yürütülecek!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Katar ile yaptığı 15 milyar dolarlık swap anlaşmasının ardından açıklamada bulundu.

Bakan Albayrak, söz konusu anlaşmanın önemli olduğuna dikkat çekerek, "Yeni dönemde Türkiye olarak ticaret hacmi ve yerel paralarla swap noktasında çok daha etkin yürüteceğimiz bir süreç olacak." ifadelerini kullandı. 

"En iyi durumda giren ülkelerden biri olacağız"

"Ekonomik İstikrar Kalkanı" tarafından sağlanan desteklerle yeni tip koronavirüsün (Covid-19) ardından en iyi durumda giren ülkelerden biri olacağız." ifadelerini kullanan Albayrak, verilen destek tutarını da duyurdu. 

Albayrak, "Verilen destek tutarı bugün itibarıyla 252 milyar lirayı aştı. Ötelenen kredileri, faiz ödemelerini de eklersek 350 milyar lirayı geçiyor. Özellikle 2020'nin ikinci yarısı, inşallah her alanda önemli kazanımlar elde edeceğimiz bir ikinci yarı olacak." açıklamasını yaptı. 

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu