AK Partili Akbaşoğlu’ndan emekliye zam müjdesi: Yasallaştıracağız

AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, orta vadeli ekonomi programı ve emeklilerle ilgili yaptığı açıklamada, emeklilerin yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi mecliste yasallaştıracaklarının müjdesini verdi.

EKONOMİ 21.09.2022, 17:41 Şeyda Gül
AK Partili Akbaşoğlu’ndan emekliye zam müjdesi: Yasallaştıracağız

AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, bir takım ziyaretlerde bulunmak ve partisinin düzenlediği “2023 Kars Şehir Buluşmaları”na katılmak üzere Kars’a gitti. Kars’a bulunduğu temaslar sırasında orta vadeli ekonomi programı ve emeklilerle ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkan Vekili Akbaşoğlu, insanların ekonomik düzeyini çok daha iyi bir noktaya hep birlikte taşıyacaklarını ifade etti. Orta vadeli programın sonunda kişi başına düşen milli geliri ise 14 bin, 15 bin dolarlara çıkaracak bir noktayı yakalayacaklarını belirten Akbaşoğlu, emeklilerin beklentileri doğrultusunda, emeklilerin yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi mecliste yasallaştıracaklarının müjdesini verdi.

Pandemi dünyada büyük bir takım dalgalanmalara neden oldu

AK Parti Kars İl Başkanlığını ziyareti sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, pandemi nedeniyle bütün dünyanın yapısında bir dalgalanma söz konusu olduğunu hatırlattı. Emtia fiyatlarının arttığına dikkat çeken Akbaşoğlu, ulaşımın bir ara pandemi nedeniyle kesildiğini ve kesintiye uğradığını anlattı. Yaklaşık 2 yıldan fazla süren pandeminin etkilerinin dünyada da büyük bir takım dalgalanmalara neden olduğunu kaydeden Akbaşoğlu, “Enflasyonun artmasına bunun da Türkiye’ye yansımasına sebebiyet verdi” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)