29 bin 689 personel alınacak!

Bu yıl ağustos ayında 12 bin, eylül ve ekim ayında da 17 bin 689 olmak üzere 29 bin 689 sağlık personeli alımı yapılacak.

EKONOMİ 07.07.2019, 11:13 Banu Fırıncılar
29 bin 689 personel alınacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. 

Bakan Koca, bu yıl ağustos ayında 12 bin, eylül ve ekim ayında da 17 bin 689 olmak üzere 29 bin 689 sağlık personeli alımı yapılacağını duyurdu. 

Tedavi için yurt dışına çıkan vatandaşımızın azaldığını ifade eden Koca, "Küba ile kanser tedavisi konusunda görüşüldü. TUSEB ile hastalıklarda incelemeler yapılacak" diyerek şöyle konuştu: "Gebelerde HIV taraması artırıldı. HIV öldüren bir virüs olmaktan çıktı. Tedavide ücret alınmıyor. Mahremiyet esas." diye konuştu.

"9 tane hastanemizi açtık"

Şehir hastanelerinin önemini vurgulayan Koca, "Şehir hastaneleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hayalim dediği bir proje. 9 tane hastanemizi açtık. 10.’su ise önümüzdeki hafta Bursa’da açılacak. 1355 yataklı. Hedef, her ilde tedavinin yapılabilir olması ve hastanın başka bir ile sevk edilmesi durumunun olmamasını sağlamak. Her geçen gün şehir hastanelerinden memnuniyet artıyor." ifadelerini kullandı. 

Koca, sağlık çalışanlarının bir milyon 25 bin kişiden oluştuğunu aktararak, "Şiddet konusunda yasal düzenleme yapıldı. İfadeler ortamda alınacak. Yeni bir yasal düzenleme üzerinde çalışılıyor. Yasa, beklentileri karşılayacak şekilde olacak." şeklinde konuştu. 

"12 bin personel alımı KPSS ile olacak"

Bu yıl içinde 29 bin 689 personel alımı olacağını kaydeden Bakan Koca, "Bütün hazırlıklarımızı yaptık, ÖSYM bekleniyor. 12 bin personel alımı KPSS ile olacak, mülakat yok. Mülakatsız alım daha hakkaniyetli." dedi. 

Yorumlar (0)
kapalı