Türk Telekom uzaktan eğitime hazır!

Türk Telekom’dan uzaktan eğitime tam destek: “Koronavirüs ile mücadelede uzaktan eğitime hazırız”

EĞİTİM 13.03.2020, 10:35
Türk Telekom uzaktan eğitime hazır!

Covid-19 (yeni tip koronavirüs) ile ilgili alınan tedbirler kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında tüm bakanların katıldığı toplantı sonrası okulların tatil edilmesi ve online eğitim sürecinin başlatılması kararı üzerine Türk Telekom'dan açıklama geldi. Türk Telekom CEO’su (üst yöneticisi) Ümit Önal, fiber altyapısı ve SEBİT online platformu ile tüm öğrencilere desteğe hazır olduklarını duyurdu.

Türk Telekom üst yöneticisi Ümit Önal, “Koronavirüsün dünyadaki etkilerini uzun süredir takip ediyorduk. Türk Telekom olarak altyapı yatırımlarımızı sık sık kamuoyuyla da paylaşmıştık. Online eğitim ile ilgili de şirketimiz SEBİT’in yıllara dayanan bilgi ve tecrübesi var. Salgının dünyada yayılma sürecinde de uzaktan eğitim konusunda yapılacakları kamudaki yetkililerle görüşerek pek çok senaryo üzerinde çalışmıştık. Bugün Bakanlar Kurulu’nun aldığı bu karara başta fiber altyapımız ve teknolojimizle her türlü desteği vermek için hazırız." ifadelerini kullandı.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal bu süreçte öğrencilere ve velilere destek olmayı sürdüreceklerinin altını çizdi. Fiber altyapı, baz istasyonları, Vitamin uygulaması ve Türk Telekom’un iştiraki SEBİT’in deneyimli ekibi ile gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirten Türk Telekom CEO’su Önal, kamu otoritesiyle uzun süredir çalışma yürüttüklerini de vurguladı.

"EBA" yazıp 5555’e SMS gönderilecek

Diğer yandan, "EBA" yazıp 5555’e SMS gönderen faturalı ya da faturasız hat kullanan tüm mobil abonelerine, Türk Telekom tarafından EBA kullanımlarında 3GB internet hediye edilecek.

ODTÜ Teknokent’te 1998 senesinden beri AR-GE yaptıklarını belirten Türk Telekom İştiraki Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti ise şu bilgileri verdi:

"Türkiye’nin en büyük eğitim teknolojileri şirketiyiz. Türk Telekom’un grup sinerjisinden de aldığımız güçle, teknolojiyi yenilikçi ve etkin bir şekilde kullanarak ulusal ve uluslararası eğitim çözümleri üretiyoruz. Geliştirdiğimiz uygulamalar hâlihazırda pek çok özel ve devlet okulunda başarıyla çalışıyor. Uygulamalarımız ve programlarımız öğretmen ve öğrencilerden aldığımız geri bildirim ile sürekli geliştiriliyor ve müfredat ile uyumlu hâle getiriliyor.”

Türk Telekom İştiraki Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti ayrıca, Türkiye'nin en kapsamlı ve zengin içerikli dijital eğitim ürünü Vitamin’in hâlen on binlerce öğrenci tarafından kullanıldığını ve üniversiteye hazırlananlar için de Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) derslerini Raunt aracılığıyla sunduklarını kaydetti.

Yorumlar (0)
23
açık