ÖSYM de e-Devlet'e taşındı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Aday İşlemleri Sistemi de e-Devlet'e taşındı.

EĞİTİM 15.09.2020, 10:24 16.09.2020, 09:49
ÖSYM de e-Devlet'e taşındı!

ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, yeni T.C. kimlik kartına sahip olan bütün adayların, "e-Devlet Kapısı" uygulamasını kullanarak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Aday İşlemleri Sistemi'ne kayıt olabileceğini duyurdu.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlara adayların başvuru yapabilmesi ve kayıt işlemlerini gerçekleştirebilmesi için, sürecin adaylar lehine daha kolay ve zahmetsiz hâle getirilebilmesi için iş ve işlemler üzerinde uzun süredir çalışma yaptıklarını belirten ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, çalışmalardan birinin de "e-Devlet Kapısı" uygulaması olduğunu söyledi.

e-Devlet Kapısı kullanılarak ÖSYM tarafından verilen hizmetlerin genişletilmesi üzerinde uzun süredir çalıştıklarını  ifade eden Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, yeni T.C. kimlik kartına sahip olan bütün adayların "e-Devlet Kapısı" uygulamasını kullanarak ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ne kayıt olabileceğini bildirdi.

E-Devlet Kapısı üzerinden Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Aday İşlemleri Sistemi olan https://ais.osym.gov.tr adresine giriş yapmak isteyen adayların, e-Devlet ile Kayıt Ol butonu aracılığıyla girmek istediği bir sınavın başvurusundan bağımsız olarak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Aday İşlemleri Sistemi'ne kaydolabileceğini vurgulayan Prof. Dr. Halis Aygün, adayların kimlik bilgileri ile yeni T.C. kimlik kartındaki fotoğrafı, NVİ'den (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü) elektronik ortamda elde edilerek sisteme kaydedileceğini belirtti.

Prof. Dr. Halis Aygün, e-Devlet Kapısı uygulaması aracılığıyla ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'ne kayıt yaptıran adayların sınav başvurularını, herhangi bir başvuru merkezine gitmesine gerek kalmadan internet üzerinden gerçekleştirebileceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu