Öğrenciler dikkat... 21 Ağustos'ta sona erecek

2019-YKS yerleştirme sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı elde eden öğrencilerin elektronik kayıt süreci başladı.

Öğrenciler dikkat... 21 Ağustos'ta sona erecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, 2019-YKS yerleştirme sonuçlarının erken açıklanması dikkate alınarak, bir programa kayıt hakkı kazanan adayların elektronik kayıtlarının önceden belirlenen 19-21 Ağustos yerine, başvuru sürelerinin adayların lehine genişletilmesi amacıyla 16-21 Ağustos'a alınması kararı alındığı hatırlatıldı.

Bu kapsamda 2019-YKS yerleştirmeleri sonucunda bir programa kayıt hakkı kazanan adaylar, 16-21 Ağustos tarihlerinde, "öğrenci dostu yeni YÖK"ün 2014-2015 öğretim yılından itibaren e-Devlet Kapısı üzerinden öğrencilerin hizmetine sunduğu elektronik kayıt (e-Kayıt) uygulaması ile kayıt işlemlerini üniversitelere gitmeden kolayca gerçekleştirebilecek.

ELEKTRONİK KAYIT NE ZAMAN SONA ERECEK?

e-Kayıt yaptırmak isteyen adaylar, YÖK'ün e-Devlet üzerinden sunduğu birçok hizmetin yer aldığı sayfada bulunan "Üniversite e-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden 21 Ağustos saat 23.59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini yapabilecek.

Son yıllarda adaylar tarafından kayıtta en fazla tercih edilen yöntem olan "e-Kayıt" uygulaması, bütün devlet üniversitelerinde geçerli. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2019, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER