MEB takvimi belirledi: Atama sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB’e bağlı öğretmenlerin il içi atama ve yer değiştirme başvuruları 21-24 Mayıs’ta alındı. Başvuruların sona ermesiyle birlikte öğretmenler tarafından merakla beklenilen il içi atama ve yer değiştirme sonuçları ile ilgili takvim belli oldu.

MEB takvimi belirledi: Atama sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında görev alan öğretmenlerin aynı şehir içinde farklı bir okula atama yapmalarına imkân tanıyan il içi atama ve yer değiştirme başvuruları 21-24 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre, il içi atama ve yer değiştirme sonuçları resmi siteden 29 Mayıs 2019 tarihi itibariyle açıklanacak.

MEB’in yayımladığı duyuruda, il içi ilişik kesme işlemlerinin 14 Haziran 2019 tarihinden itibaren gerçekleştirilebileceği belirtildi.

İLLER ARASI YER DEĞİŞTİRME BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları 10 Haziran- 14 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

İLLER ARASI ATAMA NE ZAMAN YAPILACAK?

İller arası yer değiştirme başvurularından sonra atama işlemleri 18 Haziran 2019’da yapılacak.

İLLER ARASI İLİŞİK KESME İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

İller arası ilişik kesme işlemleri, 28 Haziran 2019’dan itibaren gerçekleştirilebilecek.

MAZERETE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL OLACAK?

Öğretmenler, mazerete bağlı yer değiştirme başvurularını 5-9 Ağustos tarihleri arasında yapacaklar. Adaylar, tercihlerini 22- 27 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapacaklar. Atamalar ise 29 Ağustos’ta gerçekleştirilecek. İlişik kesme işlemleri de 2 Eylül 2019’dan itibaren yapılabilecek.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 15:47

Banu Fırıncılar

Banu Fırıncılar, 1995 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Tarih bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nde staj yaptı ve çeşitli internet sitelerinde çevirmen olarak çalıştı. Aynı zamanda Orta Doğu Araştırmaları alanında seminerlere katıldı. Üniversiteden Ocak 2019’da mezun oldu ve şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER