MEB'den bir adım daha: Veli kuşağı başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri dâhilinde okulların kapanmasının ardından, çocukların gelişim zamanında da etkin birer rol model olan velilere pratik bilgilerle destek vermek için TRT EBA kanallarından yayımlanmak üzere "BİZDEN" adlı bir veli kuşağı hazırladı.

EĞİTİM 06.04.2020, 14:25
MEB'den bir adım daha: Veli kuşağı başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), uzaktan eğitim süreçlerini iyileştirmek amacıyla ders içeriklerini zenginleştirirken velileri de düşündü. 

Öğretmenlerinden ve okullarından uzakta eğitim çalışmalarını evde devam ettiren çocukların ailelerine yönelik yeni bir çalışmaya imza atıldı. 

Bakanlık tarafından çocukların gelişim zamanında etkin birer rol model olan velilere pratik bilgilerle aktif olarak destek vermek üzere "BİZDEN" isimli aylık bültende bulunan bilgilere benzer şekilde TRT EBA TV İlkokul ve Ortaokul kanallarında yayımlanmak üzere veli kuşağı hazırlandı.    

Veli kuşağının her gün TRT EBA TV'de saat 20.00'de yayımlanacağı bildirildi.    

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün ilk defa yayımlanacak olan veli kuşağının ilk konuğu olacak. 

Bakan Selçuk, saat 20.00'de TRT EBA TV İlkokul ve Ortaokul kanallarından velilere seslenerek anne ve babalara yol gösterici bilgiler sunacak. 

Selçuk'un velilere yönelik gerçekleştireceği programın ana başlıkları şu şekilde sıralandı: 

"24 saat anne babalık yapmamız gereken bir dönemde velilerimize önerilerimiz neler? Çocukların yaşına göre evde kalma süreciyle baş etme farklılık gösterebiliyor. Kimi çocuk değişimi ve değişikliği bir mücadele fırsatı, mücadeleye davet olarak görürken, kimi çocuk değişimi bir tehdit olarak algılıyor. Çocuklarda bu sürecin ruhsal belirtileri neler olabilir?  Çocukların öğrenme sürecindeki en önemli faktörlerden biri can sıkıntısı. Mutfak bir çocuk için hayatı öğrenmenin en kestirme yollarından biri. Kitap okuyan çocukların hayat başarısı ve okul başarısı nispi olarak daha yüksek oluyor."     

Yorumlar (0)
29
az bulutlu