MEB: Atama sonuçları açıklandı

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden ağır derecede etkilenen Malatya, Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman ile Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde görev yapan öğretmenlerden, yer değişikliği talebinde bulunanların atama neticeleri açıklandı.

EĞİTİM 10.07.2023, 20:55 11.07.2023, 17:12 Koray
MEB: Atama sonuçları açıklandı

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremlerden ağır derecede etkilenen Malatya, Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman ile Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde görev yapan öğretmenlerden, belirlenen 22 kentteki eğitim kurumu için yer değişikliği talebinde bulunanların atama neticeleri açıklandı.

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, yer değişikliği isteğinde bulunan öğretmenlerin Van, Şanlıurfa, Şırnak, Siirt, Muş, Mardin, Kars, Kahramanmaraş, Iğdır, Hatay, Hakkari, Gaziantep, Erzurum, Erzincan, Diyarbakır, Bitlis, Bingöl, Batman, Ardahan, Ağrı, Adıyaman ve İstanbul olmak kaydıyla 22 kentte yer alan eğitim kurumlarına atamaları gerçekleştirildi.

Öğretmenlerin şehir içi talebe bağlı yer değiştirme kılavuzu paylaşıldı

MEB'e bağlı resmi eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin, 2023 senesi şehir içi talebe bağlı yer değiştirme işlemlerine dair duyuru da yayımlandı.

Bu doğrultuda, müracaatlar 13-17 Temmuz tarihlerinde MEBBİS üzerinden alınacak, atamalar ise 20 Temmuz tarihinde valilikler tarafından yapılacak. 

Yorumlar (0)