KYK yurt başvuru sonuçları duyuruldu! (Yurt ücretleri ne zaman ödenecek?)

KYK yurt başvuru sonuçları belli oldu. Sonuçların açıklanmasının ardından KYK yurt kayıtları nereden yapılacak? sorusu gündeme geldi. Peki eylül ayında yurt ücretleri ne zaman ödenecek? İşte detaylar...

EĞİTİM 13.09.2023, 14:50 14.09.2023, 12:55 Hakan Öksüz
KYK yurt başvuru sonuçları duyuruldu! (Yurt ücretleri ne zaman ödenecek?)

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 2023-2024 eğitim öğretim yılı başvuru sonuçları merakla bekleniyordu. Açıklama, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak'tan geldi. KYK yurt başvuru sonuçları belli oldu. KYK yurt başvuru sonuçlarının e-Devlet Kapısı üzerinden öğrenilebileceği bildirildi.

KYK yurt kayıtları nereden yapılacak?

Peki yurtlara yerleşme hakkı kazanan öğrenciler, kayıtlarını nereden yapacak? Aktarılan bilgilere göre kayıtlar, https://www.turkiye.gov.tr/ üzerinden gerçekleştirilecek. Yerleştikleri yurtlara giden öğrenciler, kayıtlarını şahsen de yapabilecek.

Yurt ücretleri ne zaman ödenecek?

Öğrenci ve veliler, kayıt sonrası yurt ücretlerinin ne zaman ödeneceğini de araştırıyor. Yurt ücretleri, normalde içinde bulunulan ayın son günü saat 23.00'e kadar ödenebilir. Bununla birlikte eylül ayındaki ücretler daha önceden ödenmelidir. Eylül ayı yurt ücretleri, 15 Eylül Cuma günü saat 23.00'e kadar yatırılmalıdır.

Yorumlar (0)