Köy okullarında yüz yüze eğitim başladı

Koronavirüste alınan önlemlerle vakaların daha az sayıda görüldüğü kırsal bölgeler için yüz yüze eğitim başladı.

EĞİTİM 15.02.2021, 11:23 15.02.2021, 11:40 Burak
Köy okullarında yüz yüze eğitim başladı

Koronavirüs önlemleri dahilinde uzun bir süredir okullarından ayrı kalan çocuklar, kısmi olarak da olsa okullarına yeniden kavuştu.

Koronavirüsün daha az görüldüğü kırsal alanlarda eğitim kurumlarında yüz yüze bir şekilde eğitim başladı.

Bakan Selçuk, Iğdır Aralık’ta Gödekli İlkokulu’nda 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyılı başlangıç törenine katıldı.

Yüz yüze eğitime ilişkin nasıl bir yol izleneceği, alınacak olan önlemler ve öğretmenlerin aşılama programına dair Selçuk açıklamalarda bulundu.

Bakan Ziya Selçuk’un açıklamaları şu şekilde:

“6 bin birleştirilmiş sınıf…”

“Şu an itibarıyla köylerimizde yer alan ilkokul düzeyindeki yaklaşık 6 bin birleştirilmiş sınıf ve 2 bin 700 anaokulunda tam zamanlı yüz yüze eğitim başlarken, ekranların karşısında da diğer öğrencilerimiz yerini aldı. İkinci yarıyılın bütün öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bu haftadan itibaren ülkemizin bütün köyleri için öğrencilerimizi okullara ulaştırmanın ve yüzlerinde gülümsemeye ortak olmanın mutluluğunu taşıyoruz.

“1 Mart tarihinde de diğer sınıflar başlayacak”

İlk adımı takiben atılacak olan diğer adım 1 Mart öncesinde ilkokul, özel eğitim ile lise ve üniversiteye giriş için hazırlık yapan 8 ve 12. sınıf öğrenciler için okulların açılması olacak.

Bununla beraber il ve ilçe merkezlerinde salgının yayılma durumuna göre belirlenmiş olan ölçüler uyarınca okul risk değerlendirilmesi gerçekleştirilerek bütün sınıf düzeyleri için okullarımızı açmaya ilişkin şehrin kendi koşulları doğrultusunda kendi adımını atabilmesi amacıyla gerekli olan hazırlıkları gerçekleştiriyoruz.

“Öğretmenler de ilk doz aşılarını olacak”

49 bin 300 civarındaki okulumuz da yüz yüze eğitime hazır. Öğretmenlerimiz de ay sonunda aşılarının ilk dozunu olacak.”

Yorumlar (0)
-2
açık