Koronavirüslü adaylar, sınava ayrı salonda girecek!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, yeni tip koronavirüs (Covid-19) hastalarının da KPSS'ye (Kamu Personeli Seçme Sınavı) girebileceğini belirterek, söz konusu kişilerin ayrı salonlara alınacağını ifade etti.

EĞİTİM 02.09.2020, 17:06
Koronavirüslü adaylar, sınava ayrı salonda girecek!

KPSS'ye (Kamu Personeli Seçme Sınavı) sayılı günler kaldı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) ile diğer sınavlar için yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirlerinin uygulandığını ifade etti.

Prof. Dr. Aygün, sınav binaları ile salonlarının sınavlardan önce mutlaka ayrıntılı bir şekilde temizlendiğini ve dezenfeksiyon işleminin uygulandığını bildirdi.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri dâhilinde sınava girecek kişilere bina girişlerinde dezenfektan ve maske dağıtımının yapılacağını kaydeden Prof. Dr. Aygün, isteyen kişilerin yanlarına kendi dezenfektanlarını da alabileceklerine dikkat çekti. 

Prof. Dr. Aygün, sınavda görev yapan kişilere dezenfektan ve maskenin yanı sıra lateks eldivenlerin de verileceğini aktararak, hem adayların hem de görevlilerin sınav salonlarına kendi maskeleriyle ya da siperlikleriyle gelebileceklerini belirtti. 

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) hastalarının veya temaslıların Hayat Eve Sığar (HES) kodlarından tespit edileceğini kaydeden Prof. Dr. Aygün, bu kişilerin Bilim Kurulu'nun tavsiyesine göre gruplara ayrılacağını ve sınav binalarında hazırlanan ayrı salonlarda sınava girebileceklerini ifade etti.

Prof. Dr. Aygün, sınav yeri güncellenen adayların ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından bilgilendirileceğine dikkat çekerek, sınavda görev yapacak görevlilerin yeni tip koronavirüs (Covid-19) durumlarının da Hayat Eve Sığar (HES) kodları ile belirleneceğini kaydetti.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) durumu ortaya çıkan personelin görevlerinin iptal edileceğini ve yeni görevlendirmelerin yapılacağını belirten Prof. Dr. Aygün, adayların sınav merkezlerine ulaşabilmesi için belediyelerin daha fazla sefer düzenleyeceğini aktardı.

Prof. Dr. Aygün, okul bahçelerinde meydana gelebilecek olan yığılmanın önüne geçmek ve sosyal mesafeyi korumak amacıyla adaylar ile görevliler hariç hiç kimsenin alınmayacağını kaydederek, adayların sınav merkezlerine girişlerinde ve çıkışlarında görevliler tarafından uyarılacağını bildirdi. 

Okul bahçelerinin girişlerinde yığılmanın engellenmesi için aday yakınlarının beklememeleri gerektiğini aktaran Prof. Dr. Aygün, bütün adaylara başarı dileklerini sundu.

Yorumlar (0)
15
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur