DGS yerleştirme sonuçları belli oldu

ÖSYM Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) yerleştirme sonuçları belli oldu. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden erişebilecek.

DGS yerleştirme sonuçları belli oldu

30 Haziran tarihinde yapılan ve daha sonra sonuçları açıklanan sınavda adaylar tercih işlemlerini yapmış ve sonuçları beklemeye koyulmuştu. DGS tercih sonuçlarının erişime açıldığı bildirildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

"2019-DGS yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 04 Eylül 2019 tarihinde saat 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilirler."

DGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

"Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir."

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER