Belirli gün ve haftalara güncelleme

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okullarda uygulanacak "belirli gün ve haftalar çizelgesi"ni güncelledi. İşte listeye eklenen belirli gün ve haftalar...

Belirli gün ve haftalara güncelleme

MEB, okullarda uygulanacak belirli gün ve haftalar çizelgesinde değişikliğe gitti. Düzenlenen listeye "Dünya Afet Azaltma Günü (13 Ekim)", "Mevlana Haftası (2-9 Aralık)", "Dünya Madenciler Günü (4 Aralık)" ve "Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası (20-27 Aralık)" eklendi.

Yönetmelikle birlikte 2023 Eğitim Vizyon Belgesi'nde bulunan "ortaöğretimde çocuklarımıza sertifikaya dayalı bilişim ve iş dünyasına ilişkin yeterlikler kazandırma" kapsamında "akademik bilginin beceriye dönüşmesini sağlama" amacına uygun olarak düzenlemeye gidildi.

Bu bağlamda, yetenekli öğrencilerden isteyenlerin antrenmanlara katılımları halinde izinli sayılacakları bildirildi. 

Öğrenci kulüpleri çizelgesinde "Sivil savunma kulübü" yerine "Afete hazırlık kulübü" eklendi.

2019-2020 eğitim yılı belirli gün ve haftalar çizelgesi

Hakan Öksüz

Hakan Öksüz 1992 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İlköğrenimini ve ortaöğrenimini Trabzon’da yaptı. Gazi Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Anadolu Ajansında muhabir olarak çalıştı. Daha sonra bir internet haber portalında editör olarak görev aldı. Öksüz, 2018 yılından bu yana Habernediyor.com’da editör olarak görev yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER