Bakan Selçuk'tan eğitim ve öğretim yardımı açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Eğitim ve öğretim yardımı bugün ödenecek" dedi.

EĞİTİM 08.10.2019, 10:38 08.10.2019, 11:13
Bakan Selçuk'tan eğitim ve öğretim yardımı açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Şehit, harp ve vazife malulleri ve çocuklarına bu yılki eğitim ve öğretim yardımı bugün ödeniyor." açıklamasında bulundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şehit, harp, vazife malulleri ve çocuklarına bu yılki eğitim-öğretim yardımının bugün ödeneceği müjdesini verdi.

Eğitim ve öğretim yardımından 19 bin 462 kişinin yararlanacağını açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Toplamda 55 milyon 717 bin 693 TL ödeme yapılacak. İlköğretim (1-8. sınıflar) için 2 milyon 76 bin 89 TL, lise için 3 milyon 115 bin 33 TL, yüksekokul için de 4 milyon 153 bin 77 TL yardım yapılacak." bilgisini verdi.

SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) tarafından öğrencilik durumları MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) ve YÖK (Yükseköğretim Kurulu) kayıtlarından tespit edilenlere, müracaat şartına gerek kalmadan ödeme yapılacağını belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, öğrenim seviyeleri tespit edilemeyenlerin yardımlarının ise eğitim-öğretim yılı içerisinde müracaat etmeleri hâlinde ödeneceğini bildirdi.

Eğitim ve öğretim yardımları banka şubelerine gönderilecek

Aylığını Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, Burganbank, Denizbank, Fibabanka, Garanti Bankası, Ing Bank, İş Bankası, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve PTT şubelerinden alanlar için yardımlar aynı şubeye, bu bankalardan almayanlar için ise Ziraat Bankası şubelerine yatırılacak.

Eğitim ve öğretim yardımı hak sahiplerinin T.C. kimlik numaraları ile bankaya müracaat etmeleri gerekecek.

Ayrıca eğitim ve öğretim yardımları hak sahipleri, eğitim-öğretim yardımı tutarı ve ödeme yapılacak banka bilgisine, "https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi" adresinden T.C. kimlik numaraları ile ulaşabilecek.

Yorumlar (0)
10
açık