Yolcu uçağı düştü: Tüm yolcular ve pilot hayatını kaybetti

Kanada’da dağlık bölgede tek motorlu yolcu uçağının düşmesi sonucu 6 kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu.

DÜNYA 31.07.2023, 08:51 31.07.2023, 18:07 Şeyda Gül
Yolcu uçağı düştü: Tüm yolcular ve pilot hayatını kaybetti

Kanada Kraliyet Atlı Polisi’nden alınan bilgiye göre, ülkenin Calgary şehrinin batısındaki dağlık bir bölge olan Kananaskis'te 6 kişiyi taşıyan tek motorlu Piper PA-32 adlı uçak henüz bilinmeyen bir sebeple düştü. Calgary yakınlarındaki Springbank Havalimanı'ndan hareket eden uçakta bulunan biri pilot 6 kişinin yaşamını yitirdiği belirlendi.

RCMP’den yapılan açıklamada, uçağın Kanada'nın British Columbia bölgesindeki Salmon Arm şehrine gitmek üzere Calgary yakınlarındaki Springbank Havalimanı'ndan hareket ettiği bilgisine yer verildi.

Arama çalışmaları sonucu uçağın enkazına ulaşıldı

RCMP Başçavuşu Ryan Singleton, yaptığı açıklamada yerel saatle 21.30 sıralarında uçakla irtibatın tamamen kesildiğini belirtti. Başçavuş Singleton, uçağın geciktiğinin bildirilmesi üzerine Kanada Kraliyet Hava Kuvvetleri tarafından bir arama başlatıldığını dile getirdi. Arama çalışmaları sonucu kısa sürede uçağın enkazına ulaşıldığını belirten Singleton, “Zorlu arazi şartları nedeniyle pilotun ve yolcuların cesetlerine ulaşmak çok zordu. Ancak 6 kişinin de cesedine başarıyla ulaşıldı” ifadelerini kullandı.

Soruşturma başlatıldı

Kanada Ulaştırma Güvenliği Kurulu'ndan yapılan açıklamada ise kazayla ilgili soruşturma yürütüldüğü açıklandı.

Yorumlar (0)