Yol kenarında bomba patladı: 5 ölü, 3 yaralı

Afganistan'ın Vardak vilayetinde, yol kenarına yerleştirilen bombanın bir otomobilin geçişi sırasında patlatılması sonucu 5 kişi yaşamını yitirdi, 3 kişi de yaralandı.

Yol kenarında bomba patladı: 5 ölü, 3 yaralı

Afganistan'ın Vardak Vilayeti Valisi Muzefferuddin Yemin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kabil-Gazni Otobanı'nın Vardak iline bağlı Ceğtu ilçesindeki kesiminde yol kenarına yerleştirilen bombanın, içinde bir ailenin bulunduğu otomobilin geçişi sırasında patlatıldığını belirtti.

Otomobilin geçişi sırasında bombanın infilak ettirilmesi sonucu 5 kişinin hayatını kaybettiğini bildiren Vardak Vilayeti Valisi Muzefferuddin Yemin, bombalı saldırıda 3 kişinin de yaralandığını ifade etti.

Vardak Vilayeti Valisi Muzefferuddin Yemin, yaralıların tedavi altına alındığını açıklarken, Taliban'dan konuya ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019, 00:29

Hülya İlgin

1993 yılında Antalya’da doğdu. İlkokul ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünden mezun oldu. Bir GSM operatörü şirketinde birim şefi olarak görev yaptı. 2019 yılı şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER