'Yavru vatan'da kar yağışı heyecanı

KKTC'de etkili olan kuvvetli kar yağışı sebebiyle bazı yollar ulaşıma kapatıldı.

DÜNYA 14.03.2022, 00:17 14.03.2022, 14:34 Koray
'Yavru vatan'da kar yağışı heyecanı

KKTC'de (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) etkisini gösteren yoğun kar sebebiyle bazı yolların trafiğe kapatıldığı belirtildi.

Polis Basın Subaylığı tarafından gerçekleştirilen yazılı açıklama doğrultusunda, Boğazköy bölgesinde kuvvetli kar yağışı sebebiyle, Lefkoşa-Girne ana yolu üzerindeki St. Hilarion Kavşağı ile Girne'de bulunan Sevgi Çemberi arasındaki kara yolu ulaşıma kapatıldı.

Öte yandan, Lefkoşa'daki Karaağaç-Alevkayası yolunun kar yağışı ve şiddetli buzlanma sebebiyle trafiğe kapatıldığı kaydedildi.

KKTC'li çok sayıda yurttaşın, ülkede etkisini gösteren kar yağışına ilişkin sosyal medya platformlarında paylaşım yaptığı gözlendi.

Kıbrıs'ın iklimi

Kıbrıs'ta yaz mevsimi mayıs ayının ortası itibarıyla başlarken, ekim ayının ortalarına dek sürüyor. Ada, aralık ve şubat ayları arasında ılık geçen kış aylarıyla birlikte Akdeniz iklimine sahiptir. Kıbrıs'ta ilkbahar ve sonbahar mevsimleri ise çok kısa sürer. Yüksek kesimlerde kış mevsimi genel itibarıyla yağmurlu ve kar yağışlıdır. Kıbrıs, Akdeniz'deki en sıcak kışlara sahiptir. Temmuz ve ağustos aylarında gündüz sıcaklık ortalaması 35 °C, geceleri ise 25 °C'dir.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu