Ukrayna atakta: Moskova'ya bir İHA saldırısı daha!

Rusya'da sayıda uluslararası şirketin yönetim merkezinin bulunduğu Moskova-City bölgesine İHA düştü. Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın 2 İHA ile yaptığı saldırı girişiminin engellendiğini duyurdu. Bir gökdelenin 21. katında hasar meydana geldiği kaydedildi. Vurulan İHA'lardan birinin Moskova-City'ye düştüğü anlara dair görüntüler, sosyal medyada paylaşıldı.

DÜNYA 01.08.2023, 10:48 Hakan Öksüz
Ukrayna atakta: Moskova'ya bir İHA saldırısı daha!

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna tarafından insansız hava araçları (İHA) ile başkent Moskova'ya saldırı yapıldığını bildirdi. Kiev rejiminin, gece saatlerinde Moskova kenti ile Moskova Bölgesi'ne terör saldırısı girişiminde bulunduğunu aktaran Rusya Savunma Bakanlığı, saldırının savuşturulduğunu aktardı.

Moskova-City'ye İHA düştü

Yapılan açıklamaya göre Moskova Bölgesi'ndeki Naro-Fominsk ile Odintsovo ilçeleri üzerinde uçan Ukrayna'ya ait 2 İHA, imha edildi. İHA'lardan birinin elektronik harp sistemiyle vurulduğu belirtildi. Kontrolünü yitiren İHA, Moskova-City'ye düştü.

Gökdelenin 21. katında hasar meydana geldi 

Ukrayna'nın saldırı girişimleri hakkında sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, "Moskova'ya doğru uçuyorlardı. Tıpkı geçen sefer olduğu gibi bir tanesi aynı gökdelene yöneldi. Gökdelenin 21. katında hasar meydana geldi ancak yaralanan olmadı." dedi.

İHA'nın düştüğü Moskova-City bölgesinde birçok iş merkezi var

Başkent Moskova'da bulunan ve çok sayıda uluslararası şirketin yönetim merkezinin bulunduğu bölge olan Moskova Uluslararası İş Merkezi, "Moskova-City" olarak anılıyor. Bu bölgede birçok yüksek bina bulunuyor. Paylaşılan görüntülerde gökdelenlerin bulunduğu bölgeye düşen bir İHA'nın, patlamaya yol açtığı görülüyor. 

Son haftada Moskova'ya yönelik saldırılar arttı

Daha önce 24 ve 28 Temmuz'da Moskova'ya gerçekleştirilen İHA saldırısı, Rusya'da geniş yanı uyandırmıştı. Saldırılarda ölen ya da yaralanan olmamıştı. 30 Temmuz'da Ukrayna tarafından Moskova Bölgesi'ne yönelik saldırı girişimi yapılmıştı. Bir gökdelenin hasar aldığı, yaralanan kimsenin olmadığı duyurulmuştu.

Yorumlar (0)