Uçak kazasında bir çocuk can verdi

İtalya Hava Kuvvetleri bünyesindeki akrobasi timi 'Frecce Tricolori'ne ait uçaklardan biri, Torino Caselle Havaalanı'ndan kalkışı esnasında an itibarıyla bilinmeyen nedenle düşerken, uçağın düştüğü noktada yer alan bir çocuk yaşamını yitirdi.

DÜNYA 17.09.2023, 00:58 topcu
Uçak kazasında bir çocuk can verdi

İtalya Hava Kuvvetlerinin 100'üncü kuruluş yıl dönümü sebebiyle 2023 boyunca İtalya kentleri üzerinde selamlama uçuşu yapan akrobasi timi 'Frecce Tricolori'nin bir uçağı, Collegno ve Vercelli beldelerindeki gösterileri evvelindeki prova uçuşu için Torino Caselle Havaalanı'ndan kalkış yaptığı esnada kaza kırıma uğradı.

Prova uçuşu için beşerli iki kol halinde kalkış gerçekleştiren 'Frecce Tricolori' timinden bir uçak, kalkış esnasında irtifa kaybederek düştü. Uçağın pilotu, fırlatma koltuğunu kullanarak uçaktan atladı ve kurtuldu.

Ülke basınında yer bulan haberlerde, pilotun yaralandığı ve hastaneye nakledildiği bildirildi.Bir çocuk vefat etti

Uçağın düştüğü esnada olay mahallinde bulunan iki çocuklu dört kişilik aileden, beş yaşındaki kız çocuğunun yaşamını yitirdiği, ailenin geri kalan fertlerinin ise yaralı vaziyette hastaneye nakledildiği kaydedildi.

Ülke basınında, uçağın düşüş anına dair amatör çekim görüntüleri paylaşıldı. 

Kazanın akabinde 'Frecce Tricolori'nin bütün gösteri uçuşları askıya alınırken, Caselle Havaalanı da geçici bir süreliğine hava ulaşımına kapatıldı.

İtalya merkezli Aermacchi yapımı MB-339 model uçakları tercih eden 'Frecce Tricolori' akrobasi timi, uçuşlarını genel itibarıyla 10 uçakla yapıyor.

Yorumlar (0)