Türkiye'yi savunan Zaharova'dan Batı'ya tepki: "Daha ne yapsınlar?"

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Batılı ülkelerin uyguladığı çifte standardın en açık örneklerinden birinin Türkiye olduğunu belirtti. İşte Zaharova'nın açıklamaları...

DÜNYA 07.06.2024, 20:14 Hakan Öksüz
Türkiye'yi savunan Zaharova'dan Batı'ya tepki: "Daha ne yapsınlar?"

St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumuna (SPIEF) katılan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Avrupa Birliği (AB) tarafından uygulanan çifte standardın en güzel örneklerinden birinin Türkiye olduğunu söyledi.

Türkiye'nin durumu, Batı'nın çifte standardına örnektir"

Üyelikle ilgili AB'nin farklı ülkelere farklı muamelede bulunduğunu kaydeden Zaharova, "AB ilkelerine uymayan adaylar alınıyor ancak Türkiye, elinden gelen her şeyi yapmasına rağmen kapının dışında tutuluyor. Bunun sebebini kendinize sorun. Türkiye'nin durumu, Batılı ülkelerin uyguladığı çifte standardın açık bir örneğidir." dedi.

Zaharova'dan Türkiye'ye övgüler

Son yıllarda Türkiye'nin pek çok alanda gelişme kaydettiğini söyleyen Mariya Zaharova, "Ekonomik göstergeleri iyi gidiyor. Öte yandan siyasi ve sosyal hayatta pek çok değişikliğe gittiler, demokratik ilkelere uygun bir yoldalar. Demokratik süreçlere bakımından Türkiye'de ciddi bir gelişme var. Oldukça hareketli bir siyasi hayat mevcut ve uluslararası meselelerde aktif rol oynuyorlar. AB'ye katılımla ilgili ne gerekiyorsa yapıyorlar." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)