"Türk askerlerinin sonu gelecek"

Darbeci General Halife Hafter komutasındaki sözde Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed el-Mismari, "Genel Komutanlığımız, Libya halkının egemenliği ve arzularından ödün vermeyecek. Trablus sahillerinde Türk askerlerinin sonu gelecek" tehdidinde bulundu.

DÜNYA 18.01.2020, 08:38
"Türk askerlerinin sonu gelecek"

Libya'da gayrimeşru silahlı güçlerin lideri darbeci General Halife Hafter komutasındaki sözde Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed el-Mismari, Türkiye'nin olası askerî müdahalesi ve Zuveytine'de bulunan petrol kuyusunun, UMH'ye (Ulusal Mutabakat Hükümeti) gelir sağladığı gerekçesiyle kapatılmasına ilişkin açıklama yaptı.

Sky News Arabia'da yer alan habere göre, düzenlediği basın toplantısında "Öfkeli kitleler petrol sahalarında üretimi durdurdu" ifadelerini kullanan darbeci General Halife Hafter komutasındaki sözde Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed el-Mismari, "Genel Komutanlığımız, Libya halkının egemenliği ve arzularından ödün vermeyecek" dedi.

Türkiye tarafının Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) destek için Libya'ya asker gönderme yönündeki kararına tepki gösteren sözde Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed el-Mismari, "Trablus sahillerinde Türk askerlerinin sonu gelecek" tehdidinde bulundu.

Sözde Libya Ulusal Ordusu Sözcüsü Ahmed el-Mismari, "Petrol limanlarını kapatan Libya halkıdır ve biz onları korumalıyız" diye konuştu.

Libya Ulusal Ordusu Genel Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada ise "Türkiye ateşkesi ihlal ve suistimal etti, deniz ve hava yoluyla ülkeye daha fazla Suriyeli terörist ve silah gönderdi" suçlamasında bulunuldu.

Yorumlar (0)
18
kapalı