Trump'ın kişisel ticaret savaşı

ABD Merkez Bankası'nın önlem olarak aldığı enflasyondaki artışından sonra Donald Trump, Çin'le olan ticaret savaşının ABD borsalarına zarar verdiğini söyledi.

Trump'ın kişisel ticaret savaşı

Borsaların zarar gördüğünü bilerek önlemlerin alınmasının zorunluluğunu belirten ABD Başkanı Donald Trump, bu önlemleri almasaydı ABD borsalarının 10.000 puan daha yüksek olacağını belirtti. Ancak Donald Trump, bu ticari savaşın daha çok büyümemesi için bu ekonomik pratikle yüzleşmenin gerekliliğinden bahsetti. 

Çarşamba günü Beyaz Saray'da gazetecilerin karşısına çıkan ABD Başkanı Donald Trump, "Sizlere söyleyeyim, Çin ile ilgili hiçbir şey yapmasaydım ABD borsaları şu andan 10.000 puan daha yüksek olurdu. Ancak birileri bunu yapmak zorundaydı." dedi. 

Trump: Planlarımız hazır

Bu hafta Çin ithalatlarının gümrük vergilerini artıran Trump, konuşmasında Pekin ile bir ticari anlaşma hedeflendiğini söyledi. Neler olacağını göreceklerini ancak anlaşma sağlansa da sağlanmasa da sorun olmayacağını belirten ABD Başkanı Trump, her iki durumda da planlarının hazır olduğunu ve Çin Delegeleri ile görüşme yapılmayacağını sözlerine ekledi. 

Dünkü basın toplantısından sonra iki taraf arasındaki gelişme dikkat çekici. Habernediyor'un dış haberler editörünün bugünkü yayınladığı habere göre Çin ve ABD’nin ticaret müzakeresi ekim ayında bakanlık seviyesinde yürütülecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 16:47

Safa Kaçar

İlköğretim ve Lise eğitimini Antalya'da tamamlayan Safa Kaçar Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, İktisat bölümlerinden mezundur. Mezun olduktan sonra AR-GE faaliyeti gösteren bir firmada veri bilimi üzerine çalışmıştır. Üniversite yıllarında çeşitli okul gazetelerinde ve dergilerinde yazmıştır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER