Trump ve May'den bayram mesajı

ABD Başkanı Donald Trump ve İngiltere Başbakanı Theresa May, Ramazan bayramı mesajı yayımlayarak tüm dünyadaki Müslümanların bayramını kutladı.

DÜNYA 04.06.2019, 14:40 04.06.2019, 14:45 Banu Fırıncılar
Trump ve May'den bayram mesajı

ABD Başkanı Donald Trump, yayımladığı Ramazan Bayramı mesajında tüm Müslümanların bayramını tebrik etti.

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, ABD Başkanı Trump'ın bayram mesajı paylaşıldı.

Eşi Melania Trump ile en samimi duygularla Ramazan Bayramını tebrik ettiklerini kaydeden Trump, "Bu kutsal gün, hem ABD'deki hem de tüm dünyadaki Müslümanlara fakirlere yardım etme, Tanrı'ya olan inançlarını kuvvetlendirme, ibadete sarılma ve diğer insanlarla yakınlaşma imkanı sunmaktadır." ifadesini kullandı.

Trump, mesajını Ramazan Bayramı'nın tüm Müslümanlara barış ve esenlik getirmesi temennisiyle tamamladı.

Göreve geldiği günden bu yana İslamofobik söylemleriyle eleştiri toplayan Trump, Beyaz Saray'daki görevinin ilk yılında iftar programı düzenlememiş, sonraki iki yılında ise iftar etkinliği organize etmişti.

“MÜSLÜMANLARIN YANINDAYIM”

İngiltere Başbakanı Theresa May ise, "Tüm dünyadaki ve İngiltere'deki Müslümanlara en iyi dileklerimi gönderiyorum ve bayramını kutluyorum." dedi.

May, “Toplumlarımızda nefret ve korku kışkırtıcılığı yapan aşağılık ideolojilere yer yoktur ve değerlerimizi yok etmek isteyenlere karşı Birleşik Krallık ve dünyadaki Müslümanların yanındayım." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
16°
hafif yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P