Trump Covid-19 kaptı mı? Beyaz Saray'dan açıklama

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'ın koronavirüs testi (Covid-19) yaptırmadığını açıkladı.

DÜNYA 10.03.2020, 07:15 10.03.2020, 08:08
Trump Covid-19 kaptı mı? Beyaz Saray'dan açıklama

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'ın testi gerektirecek bir durum olmaması nedeniyle şu ana kadar Covid-19 (yeni tip koronavirüs) testi yaptırmadığını açıkladı.

Beyaz Saray Sözcüsü Stephanie Grisham, koronavirüs (Covid-19) bulaşması ihtimali olan bazı yerlerde bulunması nedeniyle "virüs kapmış olabileceği" tartışılan ABD Başkanı Donald Trump'ın durumuna ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Beyaz Saray Sözcüsü Stephanie Grisham, "ABD Başkanı Donald Trump Covid-19 testi yaptırmadı çünkü ne virüs taşıdığı teyitli hastalarla uzun süre teması oldu, ne de kendisinde herhangi bir semptom bulunmaktadır. Başkan Trump'ın sağlığı harika durumdadır ve özel doktoru onun durumunu yakından takip etmektedir." dedi.

Amerikan medyası, ABD Başkanı Donald Trump ile Başkan Yardımcısı Mike Pence'in son 10 gün içerisinde katıldığı bazı etkinliklerde daha sonra koronavirüs taşıdığı açıklanan kişilerin ortaya çıkmasının ardından "acaba Trump veya Pence virüs kapmış olabilir mi?" tartışmasını yürütüyordu.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Maryland eyaletinde 29 Şubat'ta düzenlenen Muhafazakarlar Siyasi Eylem Konferansı'na ABD Başkanı Donald Trump ile Başkan Yardımcısı Mike Pence katılmıştı.

Toplantıyı düzenleyen Amerikan Muhafazakarlar Birliği, daha sonra yaptığı açıklamada, söz konusu konferansa katılan bir kişide koronavirüs tespit edildiğini fakat bu kişinin ABD Başkanı Donald Trump ve Başkan Yardımcısı Mike Pence ile hiçbir etkileşimde bulunmadığını açıklamıştı.

Benzer şekilde mart ayı başında Washington'da düzenlenen Amerikan-İsrail Halkla İlişkiler Komitesinin (AIPAC) yıllık konferansına da Başkan Yardımcısı Mike Pence ile Dışişleri Bakanı Mike Pompeo katılmış, konferansa katılan 2 kişide virüs tespit edildiği açıklanmıştı.

Yorumlar (0)
24
açık