Trudeau ve eşi boşanma kararı aldı

Kanada Başbakanı Trudeau ve karısı Sophie Gregoire Trudeau boşanmaya karar verdi.

DÜNYA 02.08.2023, 22:40 03.08.2023, 18:07 Koray
Trudeau ve eşi boşanma kararı aldı

Başbakan Justin Trudeau, 18 senelik evliliğinin bitişini, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımla açıkladı. 

Bahse konu açıklamada Trudeau, 'pek çok zor ve manalı konuşmanın' akabinde çiftin 'boşanma kararı aldığını' bildirdi.

Trudeau, karısının sosyal medya hesabından da gerçekleştirilen paylaşımında, "Her daim olduğu gibi birbirimize ve inşa ettiğimiz ve etmeyi sürdüreceğimiz her şeye derin saygı ve sevgiyle yakın bir aile olmayı sürdürüyoruz." ifadesine yer verdi. 

Trudeau çifti, evlatlarının iyiliği için Kanadalılardan ailenin mahremiyetine saygı duymalarını istirham etti.

Trudeau çiftinin 18 senelik evliliklerinden Xavier (15), Ella-Grace (14) ve Hadrien (9) adlı üç evladı bulunuyor.

Diğer taraftan, Kanada Başbakanlık Sözcüsü Alison Murphy tarafından gerçekleştirilen açıklamada, "Ayrılma kararlarına ilişkin bütün etik ve yasal adımların atıldığından emin olmak adına çalıştılar ve bundan böyle de bunu yapmayı sürdürecekler." dedi.28 Mayıs 2005'te evlenmişlerdi

Ülkenin eski başbakanlarından Pierre Elliott Trudeau'nun evladı olan Justin Trudeau, karısı ile 28 Mayıs 2005 tarihinde Montreal'de dünyaevine girmişti.

Sophie Gregoire Trudeau, 2022'deki evlilik yıl dönümü paylaşımlarında, çiftin 'şiddetli fırtınalar, güneşli günler ve aradaki her şey' arasında gezindiğinden söz etmiş ve uzun süreli ilişkilerin 'pek çok açıdan zorlayıcı' olabileceğini açıklamıştı.

Yorumlar (0)