TDV, Nijer’de ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Nijer'de vekalet yoluyla kesilen 3 bin 650 büyükbaş kurbanla kurban organizasyonu gerçekleştirdi.

DÜNYA 18.06.2024, 01:10 19.06.2024, 17:54 Melina Ay
TDV, Nijer’de ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaşma" etkinliğiyle düzenledikleri 2024 yılı vekalet yoluyla kurban kesiminin kutlamaları çerçevesinde, Türkiye ve farklı ülkelerden Nijer'e gelen TDV gönüllülerinin kurban kesim ve dağıtım organizasyonu tamamlandı.

Vakıf ülkeleri tarafından ülkede 30 farklı yerde düzenlenen etkinlikte 3 bin 650 büyükbaş hayvan kesildi. Ekipler tarafından toplamda 25 bin 550 pay kurban eti, Nijer'deki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı. TDV'nin Nijer Koordinatörü Muhammed Furkan Özkan, vekalet yoluyla kurban organizasyonlarını bir hafta önce başlattıklarını ve büyük bir başarıyla tamamladıklarını aktardı.

“Türk cömert bağışları mazlumlara ulaştı”

Özkan, Türkiye ve çeşitli çeşitlilikte Nijer'e gelen yaklaşık 40 gönüllü ile bu almaları gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, dünyanın en yetenekli ülkelerinden biri olan Nijer'de bu büyük organizasyona katılma sevincini yaşadıklarını dile getirdi. Afrika'nın zorlu coğrafyasında yaşayan insanları TDV sayesinde bayramlarını daha güzelleştirdiğini belirten Özkan, "Türk cömert bağışları mazlumlara ulaştı. Tüm bağışçılarımıza minnettarız. Onlara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz." şeklinde konuştu.

Kurban işlemleri sırasında her ayrıntının ayrıntılarının takip edildiğini ve kurbanların İslami usullere göre kesildiğini vurgulayan Özkan, aynı özenin kurban etlerinin işleyişinde de gösterildiğini açıkladı.

Yorumlar (0)