Tankerin dümeninde aç ve susuz 11 gün...

Nijerya'dan yola koyulan üç düzensiz göçmen, bir tankerin dış dümeninin kanadına oturarak 11 günde İspanya'ya bağlı Kanarya Adaları'na ulaştı. Yetkililer, halsizlik, vücutta su kaybı gibi sağlık problemleri olan üç düzensiz göçmenin tedavi edilmesi için hastaneye götürüldüklerini duyurdu.

DÜNYA 29.11.2022, 22:55 30.11.2022, 17:23 Koray
Tankerin dümeninde aç ve susuz 11 gün...

Özerk yönetime sahip Kanarya Adaları'nın sahil güvenlik kurumu tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, 'Alithini II' adlı Malta bandıralı tankerin arka kısmında bulunan ve sudan yalnızca yarım metre yükseklikte konumlanan dümen kanadına oturan üç düzensiz göçmen, 11 gün süren seyahatin akabinde bahse konu adaların Las Palmas de Gran Canaria limanına ulaşmayı başardı.

Nijerya'daki Lagos limanından harekete geçen gemi limana ulaştığında yetkililer dümende oturanları fark ederek yetkililere ihbarda bulundu.

Yetkililer, halsizlik, vücutta su kaybı gibi sağlık problemleri olan üç düzensiz göçmenin tedavi edilmesi için hastaneye götürüldüklerini duyurdu.

Avrupa'ya ulaşabilmek için canlarını ortaya koyuyorlar

Canlarını ortaya koyarak Avrupa'ya ulaşmaya çabalayan Afrikalı düzensiz göçmenler geçmiş dönemlerde de buna benzer yolculuk denemeleri yapmıştı.

Geçtiğimiz ekim ayında ve Kasım 2020 tarihinde Lagos'tan harekete geçen petrol tankerlerinde, üçer düzensiz göçmen yine dış kısımdaki dümen kanadında seyahat ederek İspanya'ya ulaşmayı başarmıştı.

Yorumlar (0)