Süpermarkette silahlı saldırı: 10 ölü

ABD’nin New York eyaletinde bir süpermarkette silahlı saldırı düzenlendi. Elde edilen bilgilere göre en az 10 kişi hayatını kaybetti.

DÜNYA 15.05.2022, 01:41 15.05.2022, 14:33 Başak Çetin
Süpermarkette silahlı saldırı: 10 ölü

ABD’nin New York eyaletine bağlı olan Buffalo kentindeki popüler süpermarketler zincirinden birinde silahlı saldırı meydana geldi. Buffalo şehir merkezinin 5 kilometre kuzeyinde kalan, çoğunlukla siyasetçilerin ve bürokratların konakladığı mahallede bulunan süpermarketteki saldırı, akıllara terör şüphesini getirdi. Yaralı ve ölülerin net sayısı henüz bildirilmezken en az 10 kişinin olay yerinde can verdiği haberi aktarıldı.Süpermarket çevresi güvenlik çemberinde

Kısa sürede onlarca polis ve sağlık ekibinin sevk edildiği süpermarket çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Polisin çabaları sonucunda saldırganın gözaltına alındığı bildirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Saldırının terörle ve ırksal saldırılarla bağlantısının bulunup bulunmadığı araştırılıyor. Öte yandan ABD basınından aktarılan bilgilere göre saldırgan vücut zırhı giyiyordu ve tüfek taşıyordu.

Yorumlar (0)
15
açık