Sıcak çatışma: Üst düzey Hizbullah üyeleri öldürüldü

Hizbullah Hareketi’nden yapılan açıklamada, İsrail'in Lübnan'ın güneyine yönelik düzenlediği hava saldırısında bir saha komutanı olmak üzere 4 Hizbullah üyesinin öldüğünü ifade etti.

DÜNYA 12.06.2024, 09:45 13.06.2024, 09:38 Şeyda Gül
Sıcak çatışma: Üst düzey Hizbullah üyeleri öldürüldü

İsrail'in saldırıları nedeniyle meydana gelen kayıpları hakkında açıklama yapan Hizbullah Hareketi, unvanı için "komutan" ifadesi kullanılan Talib Sami Abdullah'ın yanı sıra Ali Selim Sufan, Muhammed Hüseyin Sabra ve Hüseyin Kasım Hamid'in hayatını kaybettiğini duyurdu.

İsrail’in düzenlediği hava saldırısında öldüler

1969 yılında Lübnan'ın güneyindeki Adşit köyünde dünya gelen Talib Sami Abdullah, Hizbullah'ın güney bölgesindeki önde gelen saha komutanlarından olduğu bilgisine yer verildi. , İsrail'in gece saatlerinde sınırdan yaklaşık 15 kilometre mesafedeki Cuvaya köyüne hava saldırısı düzenlediği kaydedilen açıklamada, Abdullah ve diğer Hizbullah mensuplarının öldükleri belirtildi.

Ölen Hizbullah mensubu sayısı 339'a yükseldi

İsrail ordusu ile 8 Ekim 2023 tarihinden bu yana yaşanan çatışmalarda Hizbullah’ın daha önce de bir saha komutanı yaşamını yitirmişti. İsrail tarafından 8 Ocak'ta düzenlenen hava saldırısında Hizbullah'ın saha komutanı Visam Hasan Tavil'i öldürülürken, sınır hattında yaşanan çatışmalarda ölen Hizbullah mensubu sayısı 339'a yükseldi.

Yorumlar (0)