Savaşın Ukrayna’ya faturası açıklandı

Dünya Bankası Başkanı Malpass, Rusya-Ukrayna savaşının Ukrayna’ya getirdiği hasarın faturasını açıkladı. Altyapıya ve binalara verilen toplam zararın şu anda 60 milyar dolar olduğu ve savaş hala devam ettiği için bu faturanın katlanacağı belirtildi.

DÜNYA 22.04.2022, 08:51 22.04.2022, 08:57 Başak Çetin
Savaşın Ukrayna’ya faturası açıklandı

Dünya Bankası Başkanı David Malpass, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarında iki ay geride kalırken bu savaşın Ukrayna’ya faturasını açıkladı. Rusların hedefindeki pek çok şehrin harabeye döndüğü, altyapının ve binaların yerle bir olduğu ülkede fiziksel hasarın şu anda 60 milyar dolar olduğu kaydedildi. Öte yandan savaşın devam etmesi, bu faturanın giderek katlanacağını gösteriyor.“Ukrayna’nın ayda 7 milyar dolar gelire ihtiyacı var”

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) toplantısına video konferans yoluyla katıldı. Ülkesinin ihtiyaçları hakkında konuşan Zelenskiy, savaşın Ukrayna için ciddi ekonomik kayıplara sebep olduğunu dile getirirken şu anda ayda yaklaşık 7 milyar dolara ihtiyaçları olduğunu da ifade etti. 

Yorumlar (0)
11
açık