Saldırı sonrası Biden'den, "Bayraklar yarıya çekilsin" talimatı

ABD Başkanı Joe Biden, kongre binası ve polislere saldırılması olayını değerlendirerek söz konusu olayları ‘şiddetli saldırı’ olarak nitelendirdi.

DÜNYA 03.04.2021, 10:30 03.04.2021, 17:35
Saldırı sonrası Biden'den, "Bayraklar yarıya çekilsin" talimatı

Bir kişinin aracıyla ABD kongre binası önündeki barikatlara çarparak 1 polisin yaşamını yitirmesine sebep olduğu olaya ilişkin açıklamada bulunan Biden, yaşanan hadiseden büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

“İç güvenlik danışmanımdan gerekli bilgileri alıyorum”

ABD’de meydana gelen olayla ilgili sürekli olarak iç güvenlik danışmanından bilgiler aldığını kaydeden Başkan Joe Biden, yaşanan olayı şiddetli saldırı şeklinde yorumlayarak 1 polisin hayatını kaybetmesinden 1 polis memurunun ise yaralanmasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Söz konusu olayda yaşamını yitiren polis memuru Evans'ın ailesine eşi Jill Biden ile birlikte taziye mesajlarını ilettikleri kaydeden Joe Biden, gerçekleşen saldırıya anında karşılık veren ulusla muhafızlara ve kongre polis teşkilatına da teşekkürlerini iletti.

Biden ayrıca, meydana gelen hadise nedeniyle Beyaz Saray’daki bayrakların yarıya çekilmesi konusunda ise talimatta bulunduğunu belirtti.
 

Yorumlar (0)
19
açık