"Sahte Brad Pitt" mağduru kadın, 170 bin avro kaybetti

Kendisini Brad Pitt olarak tanıtan dolandırıcı, İspanya'nın Granada kentinde yaşayan orta yaşlı bir kadını kandırdı. "Para gönder, İspanya'da birlikte film çekelim." diyen dolandırıcı, kadından 170 bin avro para kopardı.

DÜNYA 30.06.2023, 14:35 03.07.2023, 09:07 Hakan Öksüz
"Sahte Brad Pitt" mağduru kadın, 170 bin avro kaybetti

İspanya'nın Granada kentinde ilginç bir olay yaşandı. 2022 yılı başlarında internetten tanıştığı kişinin ABD'li ünlü aktör Brad Pitt olduğunu zanneden orta yaşlı bir kadın, 170 bin avro civarında para kaybetti. Dolandırıldığını anlayan kadın, avukata başvurdu. 

Kendisini Brad Pitt olarak tanıttı

Dolandırılan kadının avukatı Antonio Estella Aroza, müvekkilinin "Brad Pitt Fans Club" adlı hesap üzerinden dolandırıldığını söyledi. Avukatın aktardığına göre dolandırıcı, kendisini Brad Pitt olarak tanıttı ve müvekkiliyle duygusal bağ kurdu.

"Para gönder, İspanya'da birlikte film çekelim"

İspanya'ya gelmek istediğini ve burada birlikte bir film çekmek istediğini belirten dolandırıcı, banka havalesi üzerinden çeşitli meblağlarda para istedi. Konuştuğu kişinin Brad Pitt olduğunu zanneden kadın, kendisinden istenen paraları gönderdi. Sonuç olarak 170 bin avro parasını kaybetti.

Kimlik hırsızlığı, para aklama ve dolandırıcılık suçlamalarıyla dava açıldı

Avukat Aroza'nın aktardığına göre dolandırıcı, festivallerde kırmızı halı üzerinde çekilmiş montajlı fotoğraflar yollayarak talihsiz kadını ikna etti. Müvekkilinden 170 bin avro civarında para koparan dolandırıcının peşinde olduklarını kaydeden avukat, "Kimlik hırsızlığı, para aklama ve dolandırıcılık gibi suçlardan dava açtık." dedi.

Yorumlar (0)